Parné čistenie

Parné čistenie do hĺbky pórov | bez chémie

Čistota | Bezpečne |

Para je prírodný, extrémne účinný čistiaci a dezinfekčný prostriedok, ktorý je navyše bezpečný voči ľuďom a zvietatám v čistených priestoroch. Parné čistenie je vhodné a praxou overené pre domácnosti ako aj komerčné prevádzky. A to všetko bez potreby akýchkoľvek chemikálií bežne vyžadovaných pre čistenie, dezinfekciu a dekontamináciu. V Cleanlux používame výhradne priemyselné parné čističe so suchou parou, kde je zostatková vlhkosť len 5% a nemusíte sa teda obávať nadmerného zvlhčenia.

Parné čistenie - bezpečne

Dezinfekcia | Dôkladne |

Molekuly vysoko zohriatej suchej pary vháňané pod tlakom 8 Barov sa dostanú do akýkoľvek pórov a aj najťažšie prístupných miest čistených povrchov, ktoré sú často tak problematické pre tekuté chemické prostriedky. Vysoká teplota 175 °C spoľahlivo zabíja 99% baktérií, plesní, vírusov, roztočov a iných choroboplodných mikroorganizmov a patogénov. Účinnosť čistenia priemyselným parným čističom je pri dodržaní predpísaných postupov overená mnohými vedeckými štúdiami ako aj praxou v náročnom prostredí zdravotníckych prevádzok.

Parny_cistic_dokladne

Čistenie | ECOlogicky |

Parné čistenie nezanecháva po sebe žiadne nežiadúce chemické reziduá a tým chráni nielen životné prostredie ale predovšetkým vás a vašich blízkych. Spotrebováva len minimum vody a nevytvára žiaden odpad. Okrem eliminácie baktérií a iných patogénov neutralizuje aj alergény , dôležitý faktor pre ľudí trpiacich astmou alebo alergiami. Využitím len obyčajnej H2O odbúrava potrebu rôznych detergentov, leštidiel, dezinfekčných prostriedkov a to všetko pri rýchlejšom a efektívnejšom procese čistenia.

parný čistič eco

                        

Domácnosti | Ambulancie | Reštaurácie

Súkromné škôlky | Fitness  & Welness | Kuchyne

Parné čistenie a jeho výhody:

Čistí do hĺbky pórov

Para preniká pod tlakom 8 Bar aj do mikroskopických pórov a neprístupných škár, kde svojou vysokou teplotou bezpečne uvolní aj nepoddajnú špinu a znečistenie. Bez zdĺhavého drhnutia.
 

Účinne odmasťuje

Súbežné pôsobenie horúcej pary, tlaku a mechanického pôsobenia špeciálnej kefy si poradí aj s niekoľkoročnou „zapečenou“ mastnotou, kde zlyhala aj ťažká chémia. To všetko bez poškodenia čistených povrchov.

Spoľahlivo dezinfikuje

Teplota suchej pary až 175 °C spoľahlivo dezinfikuje a zabíja 99% baktérií, vírusov a iných škodlivých mikroorganizmov. Dezinfekčné účinky, ktoré má parné čistenie, sa plne vyrovnajú chemickej dezinfekcii.
 

Eliminuje alergény

Keďže para viaže na seba veľmi účinne prach a alergény (roztoče a ich výlučky), zabraňuje týmto ich ďalšiemu rozptýleniu v miestnosti a zlepšuje celkovú klímu a komfort pobytu v miestnosti. 

Odstraňuje pachy

Vplyvom pôsobenia teploty a tlaku parné čistenie efektívne eliminuje a neutralizuje nepríjemné pachy, ktoré vychádzajú práve z nečistôt hlboko zachytených v pórovitých materiáloch a škárach.
 

Nezanecháva šmuhy

Parný čistič vytvára demineralizovanú suchú paru, ktorá nezanecháva na čistených povrchoch žiadne šmuhy alebo iné nežiadúce stopy, na rozdiel od čistenia vlhkým mopom alebo utierkou.

Parné čistenie a oblasti použitia:

Podlahy

Čistenie a zároveň dôkladná dezinfekcia povrchov kamennej dlažby, laminátových a taktiež aj drevených podláh vďaka nízkej zbytkovej vlhkosti suchej pary.

Rúra na pečenie

Obnovenie pôvodného vzhľadu elektrickej alebo plynovej rúry. Mastnota a všetky zapečené nečistoty sú dôkladne odstránené zo všetkých kovových aj sklenných povrchov.

Špáry v dlažbe

Účinné odstránenie aj výraznejšej špiny a tmavých povlakov z ošetrených aj neošetrených škár v dlažbe. Spolu s parným vyčistením dlažby je efekt naozaj viditeľný.

Odtok v umývadle

Upchávanie odtokov v dreze a umývadle spôsobujú najmä mastné usadeniny. Para vháňaná pod tlakom sa dostane do všetkých častí sifónov a zabezpečí okamžité a úplne rozpustenie usadenín.

Nerezové povrchy

Odmastenie a vyleštenie nerezových povrchov do perfektného lesku je zvyčajne nesmierne náročné. Parné čistenie je jedným z najlepších spôsobov ako to jednoducho zabezpečiť.

Obklady v kúpeľni

Odstránenie zdraviu škodlivých plesní a ich spór z exponovaných obkladov v kúpeľniach. Na rozdiel od chémie para ničí pleseň aj v póroch samotných špár a nielen na povrchu.

Matrace a postele

Pravidelná dezinfekcia matracov od roztočov by mala byť prirodzenou súčasťou domácnosti. Suché parné čistenie spoľahlivo zabíja roztoče a ich zárodky až do hĺbky. Bezpečne, bez chémie !

Varná doska | Šporák

Účinné a rýchle vyčistenie akejkoľvek špiny, mastnoty a pripálených zbytkov jedál z týchto najexponovanejších kuchynských spotrebičov. Povrchy ostanú opať čisté a najmä hygienicky bezpečné.

Chladnička

Viete, že vedecké výskumy dokázali, že v chladničke sa nachádza často násobne viac baktérií ako na WC ? Dezinfekcia chladničky suchou parou ich spoľahlivo zničí, odstráni pachy aj prípadnú nečistotu.

Rádiator | Konvektor

Úzke priestory a takmer nedostupné medzery v rádiatoroch a podlahových konvektoroch sú po mnohých rokoch zásobarňou prachu a špiny. Para pod vysokým tlakom dokáže to, na čom iné postupy úplne zlyhali.

Žalúzie

Interiérové aj exteriérové žalúzie sú magnetom na usádzanie prachu, ktorý sa žiaľ často akoby prilepí na ich povrch. Parné čistenie je efektívna a overená metóda, ktorá ich dôkladne vyčistí a vráti do pôvodného stavu.

Vodný kameň

Bodovo aplikovaný prúd horúcej pary pod tlakom až 8 Barov si veľmi účinne poradí s každým vodným kameňom najmä okolo vodovodných batérií a armatúr. Čistota a lesk dosiahnutý bez abrazívnosti chémie.

Parné čistenie od Cleanlux znamená: odborné postupy vykonávané s priemyselným parným čističom. Samozrejme do detailu.

175 °C

ÚČINNÁ TEPLOTA PARY

5%

MINIMÁLNA VLHKOSŤ

8 Bar

EFEKTÍVNY TLAK