Upratané profesionálne. Hygienicky čisté. 0948 033 083

parné čistenie

suchou parou 175 °C a tlakom 8 bar

efektívne čistí dezinfikuje odmasťuje

Parné čistenie

Para je prírodný, extrémne účinný čistiaci a dezinfekčný prostriedok, ktorý je navyše bezpečný voči ľuďom a zvietatám. Parné čistenie je vhodné pre komerčné prevádzky aj domácnosti. Účinok sa dosahuje bez potreby použitia chemikálií bežne vyžadovaných pre čistenie a dezinfekciu. V Cleanlux používame výhradne priemyselné parné čističe so suchou parou, kde je zostatková vlhkosť len 5% a nemusíte sa teda obávať nadmerného zvlhčenia.

parné čistenie

Parné čistenie a jeho výhody

Čistota do hĺbky pórov

Para preniká pod tlakom 8 Bar aj do mikroskopických pórov a neprístupných škár, kde svojou vysokou teplotou bezpečne uvolní aj nepoddajnú špinu a znečistenie.

Účinne
odmasťuje

Súbežné pôsobenie horúcej pary, vysokého tlaku 8 bar a mechanického pôsobenia špeciálnej kefy si poradí aj s niekoľkoročnou mastnotou, kde zlyhala aj silná chémia.

Spoľahlivo
dezinfikuje

Teplota suchej pary až 175 °C spoľahlivo dezinfikuje a zabíja 99% baktérií, vírusov a iných škodlivých mikroorganizmov. Účinky činky sa vyrovnajú chemickej dezinfekcii.

Odstraňuje
pachy

Vplyvom pôsobenia teploty a tlaku parné čistenie efektívne eliminuje a neutralizuje nepríjemné pachy, ktoré vychádzajú práve z nečistôt hlboko zachytených v póroch.

Dezinfekcia dôkladne

Molekuly vysoko zohriatej suchej pary vháňané pod tlakom 8 Barov sa dostanú do akýkoľvek pórov a aj najťažšie prístupných miest. Tieto sú často problematické pre tekuté chemické prostriedky. Vysoká teplota 175 °C spoľahlivo zabíja 99% baktérií, plesní, vírusov, roztočov. Účinnosť čistenia priemyselným parným čističom je pri dodržaní postupov overená vedeckými štúdiami ako aj praxou v náročnom prostredí zdravotníckych prevádzok.

Eliminuje
alergény

Keďže para viaže na seba veľmi účinne prach a alergény, zabraňuje tým ich ďalšiemu rozptýleniu v miestnosti. Efektívne zlepšuje celkovú klímu a komfort pobytu v miestnosti.

Bezpečné
k zvieratám

Parné čistenie nezanecháva po sebe žiadne nežiadúce chemické reziduá a tým chráni vás, vašich miláčikov a životné prostredie. Spotrebováva len minimum vody a nevytvára odpad.

Ekologické
čistenie

Využitím len obyčajnej H2O odbúrava potrebu rôznych detergentov, leštidiel, dezinfekčných prostriedkov a to všetko pri rýchlejšom a efektívnejšom procese čistenia.

Nezanecháva
šmuhy

Priemyselný parný čistič vytvára demineralizovanú suchú paru, ktorá nezanecháva na čistených povrchoch žiadne šmuhy alebo iné nežiadúce stopy. Lesklé povrchy bez námahy.

parné čistenie

Parné čistenie a oblasti použitia

Podlahy

Čistenie a zároveň dôkladná dezinfekcia povrchov kamennej dlažby, laminátových a taktiež aj drevených podláh vďaka nízkej zbytkovej vlhkosti suchej pary. Účinnosť a efekt v jednom kroku.

Obklady

Odstránenie zdraviu škodlivých plesní a ich spór z exponovaných obkladov v kúpeľniach. Na rozdiel od chémie para ničí pleseň aj v póroch samotných špár a nielen na povrchu..

Špáry

Účinné odstránenie aj výraznej špiny a tmavých povlakov z ošetrených a neošetrených škár dlažby a obkladov. Spolu s parným vyčistením plochy je efekt naozaj viditeľný.

Nerez

Odmastenie a vyleštenie nerezových povrchov do perfektného lesku je obzvlášť náročné. Parné čistenie je jedným z najlepších spôsobov ako to jednoducho zabezpečiť.

Odtoky

Upchatie odtokov spôsobujú najmä mastné usadeniny. Para vháňaná pod tlakom sa dostane do všetkých častí sifónov a zabezpečí okamžité a úplne rozpustenie usadenín.

Žalúzie

Interiérové aj exteriérové žalúzie sú magnetom pre usádzanie prachu na ich povrchu. Parné čistenie je efektívna a overená metóda, ktorá ich vráti do pôvodného stavu.

Rádiatory

Úzke a takmer nedostupné medzery v rádiatoroch a konvektoroch sú po rokoch zásobarňou prachu a špiny. Para dokáže to, na čom iné postupy zlyhali.

Vodný kameň

Bodovo aplikovaný prúd horúcej pary pod tlakom 8 Barov si veľmi účinne poradí s každým vodným kameňom najmä okolo vodovodných batérií, armatúr, odtrokov a pod..

Cenník parného čistenia a dezinfekcie

Rôzne

povrchy
1
50
plochy < 100 m2
  • plochy > 100 m2 cena dohodou
  • odmasťovanie plôch € 5,00
  • domáce spotrebiče € 25,00
cena / m2

Matrace

čalúnenia postelí
5
00
matrac
  • dvojmatrac 10,00 €
  • posteľ + rám 10,00 €
  • Manželská posteľ + rám 14,00 €
cena / stranu

Stoličky

kreslá, sedačky, taburetky
2
50
stolička komplet sedák + operadlo
  • taburetka € 5,00
  • sedačka € 5,00
  • kreslo € 6,00
cena / miesto

2/3 zákazníkov kombinuje parné čistenie s tepovaním

objednajte si kombináciu parné čistenie + tepovanie pre ešte lepší  účinok

65%
cleanlux stars

Kontaktný formulár

pre získanie kvalitných a bezproblémových upratovacích služieb